tillbaka


Startlista för Hagenloppet 2019-08-31




Startnr

Namn

Klubb

Ålder

F09 2,5 Km

8

Ida Holgersson

Skövde

2010

15

Tyra Axelsson

Lidköping

2009

116

Saga Karlsson

Cheer community devoeion

2010

144

Maja Zetterblad

Vinninga

2010

P09 2,5 Km

1

Alfons Östenberg

Tidaholms SOK SISU

2010

102

Simon Andersson

Skövde

2013

113

Sixten Warnegård

Jönköping Hallby IF

2011

114

Noah Eldholm

Hasslum Skövde

2010

127

Norim Lundquister

IFK Skövde Handboll

2009

146

Liam Gran

Kinnarp

2009

F11 2,5 Km

10

Maja Holgersson

IF Hagen Friidrott

2008

12

Sara Carlsson

Lidköpings IS

2009

13

Siri Bjurén

Ulvåkers IF

2009

14

Tova Östenberg

Tidaholms SOK SISU

2008

123

Hannia Börjeson

Lidköpings IS

2008

124

Holly Kjellberg

FC ZURG

2008

128

Lyra Lundquister

Tibro KK

2007

136

Lovisa Julin

Skövde HF

2008

P11 2,5 Km

3

Carl Sjögren

Tidaholms SOK SISU

2008

5

Gustav Ramsin

Istrums SK

2008

6

Gustav Jonsson

Lidköping

2009

7

Harald Wikstrand

IF Hagen

2008

106

Oscar Andersson

IF Hagen FIK

2008

117

Diezel Hansen

JK 10 IF

2009

130

Mario Reiamar

Skövde

2008

F13 2,5 Km

4

Ella Jansson

Tidaholms SOK SISU

2006

11

Nova Andersson

IF Hagen

2007

P13 2,5 Km

109

Liam Bayard

Broddetorp GOIF

2007

120

Sebastian Eriksson

IF Hagen FIK

2006

F15 5 Km

2

Beata Åkerström

IFK Skövde FIK

2006

9

Linnea Melin

IFK Skövde FIK

2005

125

Tindra Wilhelmsson

Lidköpings VSK

2004

511

Ida Carlsson

Lidköpings IS

2008

524

Louise Larsson

Kongahälla AIK

2004

P15 5 Km

505

David Frank

IFK Skövde FIK

2004

513

Jakob Larsson

IF Hagen

2005

526

Melker Åkerström

IFK Skövde FIK

2004

530

Nils Fagerlund

IF Hagen

2004

556

Ludvig Nordlander

Kållereds SK

2005

F17 5 Km

523

Lina Karlsson

Lidköpings IS

2002

557

Ida Genitz

Istrums SK

2003

P17 5 Km

510

Helmer Tallbacka

IFK Skövde FIK

2003

531

Noel Blomkvist

Skultorps IF

2003

532

Oskar Melin

IFK Skövde FIK

2003

542

Viktor Johansson

Trollhättans IF Friidrott

2003

K Motion 5 Km

515

Johanna Gustavsson

-

1992

541

Veronika Ambertson

Skövde

1971

558

Silvig Borg

Team Viljan Skövde

1953

559

Eva Britt Svensson

Team Viljan Skövde

1965

M Motion 5 Km

527

Michel eriksson

Huskvarna

1960

528

Mikael Turunen

Skövde

1981

529

Mikael Jonsson

Skövde

1964

537

Sven Johansson

Hova

1947

551

Bengt Österblom

K3 IF

1938

552

Svante Ljungerantz

1935

554

Samuel Malmstigen

Skövde

1999

560

Mats Nyman

Vårgårda CK

1976

K50 5 Km

500

Anna Samuelsson

IFK Skövde FIK

1967

501

Ann-Charlotte Johansson

Lidköpings IS

1965

517

Kerstin Lantz

Skövde Triathlon

1967

K55 5 Km

506

Elisabet Kilström

IFK Skövde FIK

1963

516

Karina Malik

Mariestads AIF

1963

K60 5 Km

509

Helena Jenhall

Friskis och Svettis Vänersborg

1959

K65 5 Km

512

Inger Magnusson

IFK Skövde FIK

1954

525

Lubov Pospeshina

IFK Skövde FIK

1953

K70 5 Km

540

Ulla Littenheim

Uddevalla IS

1947

M60 5 Km

504

Christer Nordin

Lidköpings VSK

1957

507

Frank Adolfsson

Trollhättans IF Friidrott

1957

519

Lars Hansson

Friskis och Svettis Vänersborg

1959

543

Örjan Petersson

Ryda SK

1956

555

Göran Linnarsson

SOK Unden

1958

561

Lars Hansson

Friskis o Svetis Vänersborg

1959

M65 5 Km

514

jan-ove Andersson

MARIESTAD aif

1950

534

Rolf Johansson

Skövde

1954

535

Rolf Säfström

Tibro AIK Friidrottsklubb

1952

539

Sven-Inge jansson

Mariestads AIF

1950

M70 5 Km

502

Bengt-Erik Enoksson

IFK Skövde FIK

1948

503

Bosse Johansson

Mariestads AIF

1948

508

Gunnar Fredh

IFK Skövde FIK

1945

518

Kjell Millton

Götene

1948

521

Lennart Johansson

Mariestads AIF

1948

538

Sven-Gunnar Holmén

Mariestads AIF

1948

553

Sören Remar

Ulrichamns FK

1948

M75 5 Km

520

Leif Johansson

IFK Skövde FIK

1942

533

Peter Smedgård

IF Hagen FIK

1944

M80 5 Km

522

Lennnart Svensson

Sok Knallen

1939

536

Stig Eriksson

IFK Skövde FIK

1939

550

Lennart Hjalmarsson

Lidköpings IS

1939

K Senior 10 Km

31

Emma Ohlson

Billingenxtrailsportsclub

1989

33

Erika Eriksson

Billingen XTrail-Sportsclub

1983

71

My Svensson

Billingen X-trail Sportsclub

1986

79

Pia Svensson

Pmc

1984

83

Sandra Andersson

IF Hagen

1986

K35 10 Km

16

Alexandra Palm

Lidköpings IS

1983

22

Anna-Karin Birath

IFK Skövde FIK

1981

101

Maria Erlandsson

Tranemo IF Skidor

1980

K40 10 Km

36

Helen Carlsson

Lidköpings IS

1976

59

Karolina Sahlström

IF Hagen

1977

K45 10 Km

45

Jenny Jacobsson

Lidköping IS

1973

56

Julia Hagberg

Ryda sk

1974

M Senior 10 Km

23

Anton Grahn

IK Hakarpspojkarna

1941

25

Bjarne Ambertsson

IFK Skövde FIK

1985

27

Daniel Weidenmark

Alingsås IF friidrott

1991

32

Erik Boström

Skövde Triathlon

1994

52

John Molen

SÅH SS

1989

55

Jonas Ahlsson

Skövde

1980

63

Linus Nygren

Ulricehamns FK

1999

75

Otto Sparrner

TIF Norrköping

1984

81

Roger Lönneryd

IFK Skövde FIK

1987

87

Viktor Johansson

Växjö

1991

89

Erik Fransson

Borås SK

2002

118

Christoffer Svensson

T2 IF Skövde

1987

129

Karl Wilenius

Lidköpings VSK

1985

M35 10 Km

29

Elias Jakobsson

Alingsås

1981

76

Patrik Rieckmann

MAIF

1980

104

Johan Ljungdahl

SÅH SS

1989

105

Simon Eriksson

SÅH SS

1989

119

Jimmy Eriksson

FJS

0983

135

Martin Flensén

Lidköpings VSK

1984

M40 10 Km

49

Johan Börjeson

LIDKÖPINGS VSK

1977

50

Johan Sykell

Skara

1975

66

Markus Häggsten

Partille

1976

78

Per Gunterberg

Lidköping

1978

82

Samuel Öztyrk

STC TRÄNINGSKLUBB

1981

107

Tobias Qvist

Sweden Heartbeat

1977

112

Ola Warnegård

Jönköping Donkeys triathlon

1978

134

Thorbörn Evertsson

Lidköpings VSK

1979

140

Jesper Löfvenborg

Team Skoglöfs Bil

1976

145

Peter Svensson

IK Gaudvik

1978

M45 10 Km

19

Andreas Melin

IFK Skövde FIK

1973

39

Håkan Djurberg Johansson

Skövde

1972

46

Jerker Tegeman

Vedums AIS

1974

48

Joakim Andrén

IFK Skövde FIK

1970

53

Jonas Wallerman

SOK Träff-Karlsborg

1971

60

Kristian Wejshag

Axvall

1973

70

Mikael Johansson

Mariestads AIF

1972

85

Ulf Larsson

SOK Träff Karlsborg

1972

111

Kristere Bayard

Broddetorp GOIF

1975

139

Mattias Carlsson

IK Kronos

1971

M50 10 Km

28

Dan-Åke Johansson

Trollhättans IF Friidrott

1966

69

Michel Matheussen

Trollhättan FIK

1969

88

Wolfgang Malik

Mariestads AIF

1966

115

Jan Ljungcrantz

Triathlon Väst

1968

126

Patrik Erntson

Skövde Triathlon

1697

133

Thomas Svanström

Lidköpings VSK

1967

M55 10 Km

40

Håkan Bustad

GÖTENE

1958

41

Ingemar Jonsson

OK Klyftamo

1964

57

Jörgen Lindwall

Team Ultrasweden LK

1963

72

Ola Åkerström

IFK Skövde FIK

1961

143

Magnus Ström

Ulricehamns FK

1963

K Motion 10 Km

21

Anna Tervakoski

Tibro

1980

34

Eva Albertsson

Skövde CK

1955

37

Helen Gustavsson

Skara

1987

58

Karin Ek

Daloc motion och fritid

1974

61

Lina Gaede

Skövde

1981

62

Lina Freiman

Skövde

1986

64

Maria Svensson

Skövde

1989

65

Maria Andersson

Norrahammar

1987

84

Sara Norlén

Skövde

1974

86

Veronika Häggsten

Partille

1971

108

Maria Ekenstierna

Skövde

1986

132

Maria Liabäck

Hjo Runners

1986

137

Sanna Svalin

Borås SK

1982

141

Hanna Gran

Kinnarp

1984

M Motion 10 Km

17

Alfred Sjöman

SKÖVDESkövde

1989

18

Anders Johansson

Karlsborg

1987

20

Andreas Sjögren

Tidaholms SOK SISU

1977

24

Anton Wilsson

IK albion

1986

26

Christian Andersson

Molla byalag

1990

30

Emil Pettersson

Ik albion

1986

35

Gustaf Lövberg

Skövde

1995

38

Henrik Johansson

Hova

1982

42

Jacob Andersson

Skövde

1997

43

Jan Hill

Timmersdala

1963

44

Jan-Olof Gustafsson

Töreboda

1949

47

Jimmy Malm

Skövde

1988

51

Johan Lundqvist

Skövde

1983

54

Jonas Alrik

Tidaholm

1973

67

Mats Hultman

Skövde

1960

68

Mattias Freiman

Skövde

1983

73

Olle Wilsson

Träningskomsulten

1976

74

Oskar Svedberg

Halmstad

1989

77

Peder Edin

Volvo

1968

80

Rasmus Westh

Skövde

1991

90

Alekss Maculavics

Skövde

1981

103

Jonny Andersson

Skövde

1981

110

Ludwig Ekenstierna

Skövde

1983

121

Patrik Eriksson

Karlsborg

1988

122

Tony Pryssander

Träninaskonsulten

1976

131

Hasse Jonsson

Umare Sports Club

1955

138

Mattias Karlsson

Borås SK

1973

142

Johan Gran

Kinnarp

1984

147

Patrik Isaksson

Skövde

1990

148

Johan Sahlström

Skövde

1976

Flicka Lilla Hagenloppet 500 m

903

Tilde Andersson Palm

Lidköping

2011

906

Julia Andersson

IF Hagen FIK

2016

907

Salma Ambertsson

Skövde

2011

909

Vilma Kjellqvist

Skövde

2015

910

Hanna Fogel

Skara

2015

911

Sigrid Ekenstierna

Skövde

2015

912

Lowa Bayard

Broddetorp GOIF

2011

915

Selma Enqvist

Skövde

2015

916

Linn Eldholm

Skövde

2013

917

Tyra Bringsved

2013

918

Ingrid Åkerström

IFK Skövde FIK

2011

921

Ragna Klang

Skövde

2016

923

Stina Nordlöf

FC ZURG

2016

927

Nils Toll

Skövde CK

2014

933

Elsa Zetterblad

Vinninga

2013

Pojkar Lilla Hagenloppet 500 m

901

Kewin Jansson

Hova

2015

902

Arwid Jansson

Hova

2013

904

Tage Axelsson

Lidköping

2013

905

Noel Malm

Skövde

2015

908

Vincent Lantz

Skövde

2013

913

Sverre Riecknann

Mariestad

2016

914

Harry Pieckenann

Mariestad

2013

919

Vilgot Bergqvist

Skövde

2015

920

Alfred Klang

Skövde

2012

922

Georg Klang

Skövde

2014

924

Theo Johansson

Skövde

2014

925

Olle Freiman

Skövde

2015

926

Mio Liljegren

Skövde

2013

928

Zion Börjeson

Lidköpings VSK

2012

929

Felix Johansson

Karlsborg

2015

930

Sven Karlsson

Skövde CK

2016

931

Liam G Grahn

Kinnarp

2009

932

Ludvig Grahn

Kinnarp

2011



Antal i startande: 227

Databehandalat av VIDEOBild, tel:070-583 04 05