tillbaka


Startlista Namn-ordning för Hagenloppet 2019-08-31




Startnr

Namn

Klub

Ålder

90

Alekss Maculavics

Skövde

1981

16

Alexandra Palm

Lidköpings IS

1983

1

Alfons Östenberg

Tidaholms SOK SISU

2010

17

Alfred Sjöman

SKÖVDESkövde

1989

920

Alfred Klang

Skövde

2012

18

Anders Johansson

Karlsborg

1987

19

Andreas Melin

IFK Skövde FIK

1973

20

Andreas Sjögren

Tidaholms SOK SISU

1977

500

Anna Samuelsson

IFK Skövde FIK

1967

21

Anna Tervakoski

Tibro

1980

22

Anna-Karin Birath

IFK Skövde FIK

1981

501

Ann-Charlotte Johansson

Lidköpings IS

1965

23

Anton Grahn

IK Hakarpspojkarna

1941

24

Anton Wilsson

IK albion

1986

902

Arwid Jansson

Hova

2013

2

Beata Åkerström

IFK Skövde FIK

2006

551

Bengt Österblom

K3 IF

1938

502

Bengt-Erik Enoksson

IFK Skövde FIK

1948

25

Bjarne Ambertsson

IFK Skövde FIK

1985

503

Bosse Johansson

Mariestads AIF

1948

3

Carl Sjögren

Tidaholms SOK SISU

2008

504

Christer Nordin

Lidköpings VSK

1957

26

Christian Andersson

Molla byalag

1990

118

Christoffer Svensson

T2 IF Skövde

1987

27

Daniel Weidenmark

Alingsås IF friidrott

1991

28

Dan-Åke Johansson

Trollhättans IF Friidrott

1966

505

David Frank

IFK Skövde FIK

2004

117

Diezel Hansen

JK 10 IF

2009

29

Elias Jakobsson

Alingsås

1981

506

Elisabet Kilström

IFK Skövde FIK

1963

4

Ella Jansson

Tidaholms SOK SISU

2006

933

Elsa Zetterblad

Vinninga

2013

30

Emil Pettersson

Ik albion

1986

31

Emma Ohlson

Billingenxtrailsportsclub

1989

32

Erik Boström

Skövde Triathlon

1994

89

Erik Fransson

Borås SK

2002

33

Erika Eriksson

Billingen XTrail-Sportsclub

1983

34

Eva Albertsson

Skövde CK

1955

559

Eva Britt Svensson

Team Viljan Skövde

1965

929

Felix Johansson

Karlsborg

2015

507

Frank Adolfsson

Trollhättans IF Friidrott

1957

922

Georg Klang

Skövde

2014

508

Gunnar Fredh

IFK Skövde FIK

1945

35

Gustaf Lövberg

Skövde

1995

5

Gustav Ramsin

Istrums SK

2008

6

Gustav Jonsson

Lidköping

2009

555

Göran Linnarsson

SOK Unden

1958

910

Hanna Fogel

Skara

2015

141

Hanna Gran

Kinnarp

1984

123

Hannia Börjeson

Lidköpings IS

2008

7

Harald Wikstrand

IF Hagen

2008

914

Harry Pieckenann

Mariestad

2013

131

Hasse Jonsson

Umare Sports Club

1955

36

Helen Carlsson

Lidköpings IS

1976

37

Helen Gustavsson

Skara

1987

509

Helena Jenhall

Friskis och Svettis Vänersborg

1959

510

Helmer Tallbacka

IFK Skövde FIK

2003

38

Henrik Johansson

Hova

1982

124

Holly Kjellberg

FC ZURG

2008

40

Håkan Bustad

GÖTENE

1958

39

Håkan Djurberg Johansson

Skövde

1972

8

Ida Holgersson

Skövde

2010

511

Ida Carlsson

Lidköpings IS

2008

557

Ida Genitz

Istrums SK

2003

41

Ingemar Jonsson

OK Klyftamo

1964

512

Inger Magnusson

IFK Skövde FIK

1954

918

Ingrid Åkerström

IFK Skövde FIK

2011

42

Jacob Andersson

Skövde

1997

513

Jakob Larsson

IF Hagen

2005

43

Jan Hill

Timmersdala

1963

115

Jan Ljungcrantz

Triathlon Väst

1968

44

Jan-Olof Gustafsson

Töreboda

1949

514

jan-ove Andersson

MARIESTAD aif

1950

45

Jenny Jacobsson

Lidköping IS

1973

46

Jerker Tegeman

Vedums AIS

1974

140

Jesper Löfvenborg

Team Skoglöfs Bil

1976

119

Jimmy Eriksson

FJS

0983

47

Jimmy Malm

Skövde

1988

48

Joakim Andrén

IFK Skövde FIK

1970

51

Johan Lundqvist

Skövde

1983

50

Johan Sykell

Skara

1975

49

Johan Börjeson

LIDKÖPINGS VSK

1977

148

Johan Sahlström

Skövde

1976

104

Johan Ljungdahl

SÅH SS

1989

142

Johan Gran

Kinnarp

1984

515

Johanna Gustavsson

-

1992

52

John Molen

SÅH SS

1989

53

Jonas Wallerman

SOK Träff-Karlsborg

1971

54

Jonas Alrik

Tidaholm

1973

55

Jonas Ahlsson

Skövde

1980

103

Jonny Andersson

Skövde

1981

56

Julia Hagberg

Ryda sk

1974

906

Julia Andersson

IF Hagen FIK

2016

57

Jörgen Lindwall

Team Ultrasweden LK

1963

58

Karin Ek

Daloc motion och fritid

1974

516

Karina Malik

Mariestads AIF

1963

129

Karl Wilenius

Lidköpings VSK

1985

59

Karolina Sahlström

IF Hagen

1977

517

Kerstin Lantz

Skövde Triathlon

1967

901

Kewin Jansson

Hova

2015

518

Kjell Millton

Götene

1948

111

Kristere Bayard

Broddetorp GOIF

1975

60

Kristian Wejshag

Axvall

1973

519

Lars Hansson

Friskis och Svettis Vänersborg

1959

561

Lars Hansson

Friskis o Svetis Vänersborg

1959

520

Leif Johansson

IFK Skövde FIK

1942

550

Lennart Hjalmarsson

Lidköpings IS

1939

521

Lennart Johansson

Mariestads AIF

1948

522

Lennnart Svensson

Sok Knallen

1939

109

Liam Bayard

Broddetorp GOIF

2007

146

Liam Gran

Kinnarp

2009

931

Liam G Grahn

Kinnarp

2009

523

Lina Karlsson

Lidköpings IS

2002

61

Lina Gaede

Skövde

1981

62

Lina Freiman

Skövde

1986

916

Linn Eldholm

Skövde

2013

9

Linnea Melin

IFK Skövde FIK

2005

63

Linus Nygren

Ulricehamns FK

1999

524

Louise Larsson

Kongahälla AIK

2004

912

Lowa Bayard

Broddetorp GOIF

2011

136

Lovisa Julin

Skövde HF

2008

525

Lubov Pospeshina

IFK Skövde FIK

1953

556

Ludvig Nordlander

Kållereds SK

2005

932

Ludvig Grahn

Kinnarp

2011

110

Ludwig Ekenstierna

Skövde

1983

128

Lyra Lundquister

Tibro KK

2007

143

Magnus Ström

Ulricehamns FK

1963

144

Maja Zetterblad

Vinninga

2010

10

Maja Holgersson

IF Hagen Friidrott

2008

101

Maria Erlandsson

Tranemo IF Skidor

1980

65

Maria Andersson

Norrahammar

1987

108

Maria Ekenstierna

Skövde

1986

132

Maria Liabäck

Hjo Runners

1986

64

Maria Svensson

Skövde

1989

130

Mario Reiamar

Skövde

2008

66

Markus Häggsten

Partille

1976

135

Martin Flensén

Lidköpings VSK

1984

67

Mats Hultman

Skövde

1960

560

Mats Nyman

Vårgårda CK

1976

138

Mattias Karlsson

Borås SK

1973

68

Mattias Freiman

Skövde

1983

139

Mattias Carlsson

IK Kronos

1971

526

Melker Åkerström

IFK Skövde FIK

2004

527

Michel eriksson

Huskvarna

1960

69

Michel Matheussen

Trollhättan FIK

1969

528

Mikael Turunen

Skövde

1981

529

Mikael Jonsson

Skövde

1964

70

Mikael Johansson

Mariestads AIF

1972

926

Mio Liljegren

Skövde

2013

71

My Svensson

Billingen X-trail Sportsclub

1986

530

Nils Fagerlund

IF Hagen

2004

927

Nils Toll

Skövde CK

2014

114

Noah Eldholm

Hasslum Skövde

2010

531

Noel Blomkvist

Skultorps IF

2003

905

Noel Malm

Skövde

2015

127

Norim Lundquister

IFK Skövde Handboll

2009

11

Nova Andersson

IF Hagen

2007

72

Ola Åkerström

IFK Skövde FIK

1961

112

Ola Warnegård

Jönköping Donkeys triathlon

1978

73

Olle Wilsson

Träningskomsulten

1976

925

Olle Freiman

Skövde

2015

106

Oscar Andersson

IF Hagen FIK

2008

74

Oskar Svedberg

Halmstad

1989

532

Oskar Melin

IFK Skövde FIK

2003

75

Otto Sparrner

TIF Norrköping

1984

147

Patrik Isaksson

Skövde

1990

126

Patrik Erntson

Skövde Triathlon

1697

121

Patrik Eriksson

Karlsborg

1988

76

Patrik Rieckmann

MAIF

1980

77

Peder Edin

Volvo

1968

78

Per Gunterberg

Lidköping

1978

145

Peter Svensson

IK Gaudvik

1978

533

Peter Smedgård

IF Hagen FIK

1944

79

Pia Svensson

Pmc

1984

921

Ragna Klang

Skövde

2016

80

Rasmus Westh

Skövde

1991

81

Roger Lönneryd

IFK Skövde FIK

1987

535

Rolf Säfström

Tibro AIK Friidrottsklubb

1952

534

Rolf Johansson

Skövde

1954

116

Saga Karlsson

Cheer community devoeion

2010

907

Salma Ambertsson

Skövde

2011

554

Samuel Malmstigen

Skövde

1999

82

Samuel Öztyrk

STC TRÄNINGSKLUBB

1981

83

Sandra Andersson

IF Hagen

1986

137

Sanna Svalin

Borås SK

1982

84

Sara Norlén

Skövde

1974

12

Sara Carlsson

Lidköpings IS

2009

120

Sebastian Eriksson

IF Hagen FIK

2006

915

Selma Enqvist

Skövde

2015

911

Sigrid Ekenstierna

Skövde

2015

558

Silvig Borg

Team Viljan Skövde

1953

102

Simon Andersson

Skövde

2013

105

Simon Eriksson

SÅH SS

1989

13

Siri Bjurén

Ulvåkers IF

2009

113

Sixten Warnegård

Jönköping Hallby IF

2011

536

Stig Eriksson

IFK Skövde FIK

1939

923

Stina Nordlöf

FC ZURG

2016

552

Svante Ljungerantz

1935

537

Sven Johansson

Hova

1947

930

Sven Karlsson

Skövde CK

2016

538

Sven-Gunnar Holmén

Mariestads AIF

1948

539

Sven-Inge jansson

Mariestads AIF

1950

913

Sverre Riecknann

Mariestad

2016

553

Sören Remar

Ulrichamns FK

1948

904

Tage Axelsson

Lidköping

2013

924

Theo Johansson

Skövde

2014

133

Thomas Svanström

Lidköpings VSK

1967

134

Thorbörn Evertsson

Lidköpings VSK

1979

903

Tilde Andersson Palm

Lidköping

2011

125

Tindra Wilhelmsson

Lidköpings VSK

2004

107

Tobias Qvist

Sweden Heartbeat

1977

122

Tony Pryssander

Träninaskonsulten

1976

14

Tova Östenberg

Tidaholms SOK SISU

2008

15

Tyra Axelsson

Lidköping

2009

917

Tyra Bringsved

2013

85

Ulf Larsson

SOK Träff Karlsborg

1972

540

Ulla Littenheim

Uddevalla IS

1947

86

Veronika Häggsten

Partille

1971

541

Veronika Ambertson

Skövde

1971

87

Viktor Johansson

Växjö

1991

542

Viktor Johansson

Trollhättans IF Friidrott

2003

919

Vilgot Bergqvist

Skövde

2015

909

Vilma Kjellqvist

Skövde

2015

908

Vincent Lantz

Skövde

2013

88

Wolfgang Malik

Mariestads AIF

1966

928

Zion Börjeson

Lidköpings VSK

2012

543

Örjan Petersson

Ryda SK

1956



Antal i startande: 227

Databehandalat av VIDEOBild, tel:070-583 04 05